To temat wykładu jaki wygłoszą bielscy archeolodzy dr Bogusław Chorąży i mgr Bożena Chorąży w ramach Akademickiego Forum Humanistycznego przy ATH w czwartek 23 marca br o godz. 17.00 w sali L120 budynku „L” (kampus ATH) w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2.

Wykładowi zatytułowanemu „Początki Bielska w świetle badań archeologicznych” towarzyszyć będzie projekcja unikatowych slajdów. Prelegenci są znanymi w Bielsku-Białej archeologami, odkrywcami wielu zagadek historycznych związanych z początkami naszego miasta. Prowadzili m.in. odkrywcze wykopaliska w obrębie tzw. grodziska na Wale Szwedzkim w Starym Bielsku, eksplorowali podziemia bielskiego zamku oraz starego miasta. Ich odkrycia w formie artykułów naukowych i popularnonaukowych były publikowane w lokalnych czasopismach oraz zamieszczane w opracowaniach naukowych o zasięgu ogólnopolskim. Oboje są członkami Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i pracownikami Muzeum Historycznego Bielska-Białej.

Organizatorzy AFH działającego pod patronatem dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego, serdecznie zapraszają do udziału wszystkich, których interesują początki grodu nad rzeką Białą. Wstęp na wykład - wolny.Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter