Z okazji jubileuszu 25-lecia diecezji bielsko-żywieckiej ukazał się  pamiątkowy album "Diecezja Bielsko-Żywiecka. Miejsca - czasy - ludzie".

W słowie wstępnym do albumu ks. biskup Roman Pindel podkreślił, że album "Stanowi pewną próbę oddania ducha diecezji i ukazanie jej najbardziej charakterystycznych rysów. Zaś dla Czytelników spoza diecezji niech się stanie zaproszeniem do skorzystania z gościnnych miejsc mogących zachwycić o każdej porze roku pięknem górskich krajobrazów, ale też pięknem żyjących tu ludzi starających się na miarę swych możliwości współpracować z Chrystusem - Głową i Panem Kościoła".

W pierwszej części - miejsca, opisana jest geografia naszej diecezji w której opisane są najciekawsze krajoznawcze i historyczne miejsca. Druga część - czasy, zawiera przypomnienie najważniejszych wydarzeń minionego ćwierćwiecza, a trzecia część - ludzie, przybliża sylwetki diecezjalnych biskupów, patronów, świętych pochodzących z naszej diecezji bielsko-żywieckiej. Na okładce  albumu umieszczone są sylwetki patronów, świętych naszej diecezji: św. Jana Sarkandra, św. Maksymiliana Marię Kolbe, św. Jana z Kęt.

Polecam album czytelnikom Gwiazdki Cieszyńskiej, który będzie rozprowadzany w poszczególnych parafiach diecezji bielsko-żywieckiej.

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter