W dniu 31 marca blisko cztery tysiące młodzieży, z bielskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w diecezjalnym spotkaniu ewangelizacyjnym pod hasłem "Duchowa rEwolucja" w kościele p.w.św. Maksymiliana Marii Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach.

Spotkanie ewangelizacyjne młodzieży przygotował wydział katechetyczny kurii bielsko-żywieckiej, Szkoła Ewangelizacyjna Cyryl i Metody na czele z ks. Przemysławem Sawą, Fundacja "Luce" z księdzem Mateuszem Dudkiewiczem, Urząd Miasta Bielska-Białej z prezydentem Jackiem Krywultem oraz Bielskie Centrum Kultury z jego dyrektorem Władysławem Szczotką.

Było to jedno z największych spotkań i wydarzeń ewangelizacyjnych w ostatnich latach w Bielsku-Białej. Konferencję: "Jestem kochany i zbawiony" wygłosił krakowski ks. biskup Grzegorz Ryś, a "Jestem przeznaczony do życia w obfitości" wygłosił ks.Przemysław Sawa, ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Ksiądz biskup Grzegorz Ryś w swojej konferencji nawiązał do ewangelicznej sceny o kobiecie, którą pochwycono na cudzołóstwie, przyprowadzonej przez faryzeuszy do Jezusa. Ksiądz biskup Grzegorz Ryś zwrócił uwagę, że historia nawróconej cudzołożnicy tak gorszyła chrześcijan, że przez wieki nie było jej w egzemplarzach Nowego Testamentu. Jednocześnie podkreślił jak ważne jest to, by zrozumieć i przeżyć tę Ewangelię, gdyż, jak zaznaczył, opowiada o kluczowej dla człowieka w sprawie: spotkania Tego, który jest miłosierdziem z ludzką nędzą. Ewangeliczny sposób odpuszczenia przez Jezusa grzechów cudzołożnicy nie polega na "tanim przebaczaniu", gdyż jego ceną była śmierć Jezusa na krzyżu. Ksiądz biskup zachęcił by podczas adoracji krzyża, pamiętać, że każdy z naszych grzechów został  w ciele Jezusa do tego krzyża przybity. "Oczywiście wtedy i tylko wtedy, kiedy Mu ten grzech dasz", przypominając, że grzech kobiety stał się dla niej  drogą do Jezusa.

Na zakończenie ks.biskup Grzegorz Ryś, życzył uczestnikom modlitwy, by spotkali się dziś naprawdę z Jezusem. Ksiądz Przemysław Sawa w swoim wystąpieniu zachęcił do osobistego spotkania z Jezusem ukrzyżowanym, który oddając swe życie na krzyżu, "przybił ludzki grzech". Przed adoracją drewnianego krzyża, wniesionego przez młodzież, zaapelował, by pozwolić dać się kochać Bogu, pozwolić, Jezusowi dać lepsze życie z Nim. Na zakończenie ks.Przemysław Sawa prosił, by wychodząc z "Dobrą Nowiną" o miłosiernym Bogu do innych - "Idź i głoś".  Ze swoim świadectwem wystąpił również znany raper Arkadio. Spotkanie prowadzili członkowie Ewangelizacji Cyryla i Metodego, a inni przedstawiciele wspólnoty dzielili się świadectwami swoich nawróceń.

W wieczornej Mszy świętej koncelebrowanej, przewodniczył ks.Marek Studenski - wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej wraz z ks. Stanisławem Wawrzyńczykiem proboszczem parafii, ks. Januszem Talikiem, ks. Mieczysławem Dygą, ks.Przemysławem Sawą, ks.Dariuszem Ludwinem oraz ks. Mateuszem Dudkiewiczem. Po uroczystej Eucharystii odbył się Wieczór Chwały - Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego z zespołem Tehillah.

Tekst: Marian Szpak
Foto: Urszula Rogólska, Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter