Zamiast masek i kontrowersyjnych strachów, wybrali radość i wspólną zabawę w towarzystwie swych rodzin i patronów wydarzenia. W niedzielę kilkadziesiąt osób wspólnie bawiło się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie podczas pierwszej edycji Balu Wszystkich Świętych "Holy Wins”- czyli święci zwyciężają.

Nad Olzą wydarzenie przybrało postać wspólnej, rodzinnej zabawy na cieszyńskim lodowisku, pogłębiając jednocześnie tradycje chrześcijańskie. Impreza przygotowana przez Duszpasterstwo Młodzieży w Cieszynie, działające przy wsparciu ks. Łukasza Gąsiorka jest odpowiedzią, na coraz bardziej wkradającą się w życie chrześcijan modę na Halloween.

 - Już sama nazwa „Holy Wins” ma nawiązywać do nazwy zabawy, tylko my budujemy ją na wartościach chrześcijańskich - podkreśla Joanna Kulesza, jedna ze współorganizatorek wydarzenia, dodając - Pomysł zrodził się już w zeszłym roku, ale dopiero teraz udało się go zrealizować. Łączymy sport z wartościami. Chcemy nawiązywać do naszych świętych i chcemy brać z nich przykład.

Energetyczna muzyka, konkurencje sportowe z nagrodami czy nauka jazdy dla rozpoczynających przygodę z łyżwami to tylko część przygotowanych atrakcji. Zanim jednak wszyscy oddali się beztroskiej zabawie, wydarzenie wraz z ks. Łukaszek Gąsiorkiem otworzył ks. prałat Stefan Sputek.

Pierwszej edycji Balu Wszystkich Świętych towarzyszyły postacie świętych szczególnie bliskich sercu wielu Polaków. - Mamy sześciu patronów tego wydarzenia: Chiara Luce, św. Jana Pawła II.  Także dwóch świętych związanych z naszym regionem - św. Jana Sarkandra oraz św. Jana Kantego. W gronie patronów jest także św. Stanisław Kostka, który jest patronem młodzieży i od którego młodzież się może wiele nauczyć - wyjaśnia J. Kulesza.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter