Reportaże

Za nami obchody „Dnia Seniora”, które świętowaliśmy pod nazwą NADOLZIAŃSKIE SENIORALIA. Co działo się w Cieszynie i jak bawili się nasi seniorzy?  - Wspaniale - mówi Pani Katarzyna Solińska z Cieszyna, podkreślając - Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok i znowu razem spędzimy ten dany nam czas.
W najbliższą sobotę, 7 października zabrzmi w Cieszynie wielka modlitwa różańcowa. Modlitwa - „Do Granic” Polski, do granic naszych możliwości, obaw, lęków, nadziei i pragnień. Modlitwa, która potrafi zmieniać bieg historii, a w walce ze złem zawsze jest najpotężniejszą siłą. Nieustannie tyle w niej skuteczności, co bogactwa i prostoty. Ratunku i wsparcia. 
W Polsce żyje blisko siedem milionów seniorów, którzy przekroczyli 60 rok życia. Liczba ta stale wzrasta, wychodząc więc naprzeciw potrzebom ludzi w tym przedziale wiekowym – powstała Ogólnopolska Karta Seniora. 
Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (MSFF) to rozpoznawalna i ceniona w świecie folkloru marka, silnie osadzona w tradycji regionu, w którym obecna jest od 1979 roku. Wydarzenie, którego 30. Edycję mamy przyjemność podziwiać obfituje w kolory, dźwięki i mnóstwo pozytywnej energii. Przede wszystkim jednak jest spotkaniem wielu kultur, które przenoszą widzów w swoje kraje. 
Wielki czciciel Matki Najświętszej, dzisiaj już święty Jan Paweł II, napisał List Apostolski Rosarium Virginis Mariae, w którym padają takie słowa: „Każde święto Maryjne chcemy przyjąć i przeżywać jako szczególną okazję do kontemplacji oblicza Chrystusa”. Dzisiaj jako dzieci Chrystusowego Kościoła chcemy wpatrywać się w Maryję jako wzór. Jesteśmy zaproszeni indywidualnie, po imieniu do Jej naśladowania. Do otwartości tak, jak Ona… - mówił podczas uroczystości ks. Jerzy Basaj Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego.
Jak dobrze, że są wciąż tacy ludzie. Jak dobrze, że świat wciąż nie jest obojętny...
25 marca 1992 r. bullą papieską Totus Tuus Poloniae Populus została utworzona Diecezja Bielsko-Żywiecka. Od samego początku w jej historię wpisywał się Ruch Światło-Życie, bowiem zarówno w części krakowskiej, jak i katowickiej, z których ta diecezja powstała, oaza była bardzo mocno zakorzeniona, liczna i bogata w tradycje.
Razem są od pięćdziesięciu lat i więcej. Swoim wspólnym życiem dają swoiste świadectwo na to, że miłość potrafi zwyciężyć wszystko.