"Galeria w Bramie" na Cieszyńskiej Wenecji słynie nie tylko ze swojego uroku i piękna - ale przede wszystkim z tego, że regularnie pojawiają się tutaj różnego rodzaju wystawy tematyczne, które przyciągają miłośników sztuki, oraz twórców z całego kraju i zza granicy.

Można zobaczyć tutaj piękne witraże, koronkę koniakowską - i nie tylko, rzeczy haftowane, a także zaopatrzyć się w pamiątki i prezenty na Święta Bożego Narodzenia. Jest to miejsce, w którym króluje sztuka, a wraz z nią rzeczy wykonane różnymi technikami przez utalentowanych artystów i twórców z regionu cieszyńskiego i innych miejsc w Polsce. Niemal każdego dnia można spotkać tutaj wiele rzeczy, które powstały z miłości do sztuki.

Aktualnie na wystawie można oglądać figury aniołów, które tym razem były inspiracją dla twórców. A wszystko to w ramach wystawy pt. "Anioły - jakie są?" Wykonane z drewna, szkła, ceramiki - naturalnie piękne w swojej postaci. To już trzecia wystawa o tematyce anielskiej, która tak jak poprzednie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Organizowanie tych wystaw pokazało nam, jak dużo osób lubi wykonywać prace o tej tematyce i jak różnorodne jest podejście do niej. Prace wykonują rękodzielnicy, a także artyści malarze, plastycy, ceramicy. Technik jest naprawdę mnóstwo. Mam tutaj także prace wykonane techniką "Fusing" - jest to taka ciekawa technika łączenia szkła ze szkłem w wysokich temperaturach. Różnorodność potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć - mówi w rozmowie z "Gwiazdką Cieszyńską" pani Iwona Szupina-Brawańska. Ciekawostką może być fakt, iż na obecnej wystawie zaprezentowano prawie 570 aniołów!

Zainteresowanie tego rodzaju wystawami jest duże. Ludzie przychodzą, oglądają, często inspirują się, a także mają możliwość zakupienia konkretnej pracy. Tak samo wygląda to w przypadku samych artystów, którzy bardzo chętnie prezentują swoje wyroby na wystawach. Z "Galerią w Bramie" współpracują artyści z Cieszyna, Wisły, Koniakowa, a także z innych regionów w Polsce m.in. z Torunia. Miejsce to oferuje także wszelkiego rodzaju artykuły rękodzieła do domu, bombki, aniołki, choinki, obrazy, a także biżuterię artystyczną.

Wystawę Aniołów można oglądać do 14 stycznia 2018 roku.

Tekst i foto: P. Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter