W wielu miastach mieszkańcom udziela się już świąteczny nastrój.  Pojawiają się pierwsze świąteczne ozdoby, stragany, a także pierwsze choinki. Świątecznych akcentów nie brakuje także w Cieszynie.

1 grudnia przed samym południem na cieszyńskim Rynku stanęła choinka, która jak co roku budzi wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów.

- Miasto jest cały czas przystrajane. W tym roku dzięki Budżetowi Obywatelskiemu dokupiliśmy kolejne elementy ozdobne, za kwotę około 50 tysięcy złotych. Staramy się, aby było to wszystko odpowiednio skomponowane. Jednym z ostatnich wydatków miasta było zakupienie nowych straganów handlowych. Są one dzisiaj dostosowane bardziej do wizerunku miasta i samego Rynku. Mamy z tego powodu wiele pozytywnych sygnałów ze strony mieszkańców - mówi Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

Już niedługo, bo 6 grudnia, nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki na cieszyńskim Rynku, które rozpocznie się o godzinie 17:00. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie wielu innych atrakcji, na które już dziś zaprasza Miasto Cieszyn oraz COK "Dom Narodowy".

Gorąco zachęcamy do udziału!

Tekst i foto: P. StarońPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter