5 kwietnia w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego podziękowano osobom, dzięki których zaangażowaniu placówka i jej pacjenci mogą korzystać z niezbędnego sprzętu.

Gościem honorowym spotkania był dr Henryk Smykowski wraz z małżonką, który od trzech lat szuka darczyńców dla cieszyńskiej placówki, nawiązując kontakty z niemieckimi szpitalami i pozyskując sprzęt, który tam, mimo że jest w bardzo dobrym stanie technicznym, byłby utylizowany. W Cieszynie pozyskany sprzęt spełnia swoją funkcję i jest w pełni wykorzystywany. Warto podkreślić, że H. Smykowski urodził się i zdawał maturę w Cieszynie.Jest synem Floriana Smykowskiego, założyciela oddziału laryngologicznego w Szpitalu Śląskim i jego pierwszym ordynatorem. I chociaż od lat mieszka w Niemczech, z Cieszynem czuje się mocno związany. Ponadto wspólnie z żoną od kilku lat współpracuje z Fundacją Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, wspierając działaniami cieszyński szpital. Tego dnia podziękowania trafiły również do pracowników szpitala, którzy dbali o bezpieczny transport sprzętu.

- Wobec niedostatków finansowania ochrony zdrowia ze środków publicznych bez takich osób jak Państwo Smykowscy i bez takich instytucji jak Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego nie wyobrażam sobie normalnego bezpiecznego funkcjonowania szpitala... - podkreślał Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie. 

Na ręce Państwa Smykowskich podziękowania złożył również Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, wyrażając słowa uznania za pomoc i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Tego dnia nie zabrakło ciepłych słów oraz  cieszyńskiej muzyki w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowego ZPiT GPK w Goleszowie.

Tekst: BSK i foto BSK
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter