Za nami wiosenny koncert uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie.

24 kwietnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza tradycyjnie już zabrzmiał doroczny koncert prezentujący zdolności artystyczne uczniów i pedagogów PSM. – Koncert odbył się już po raz kolejny dzięki wsparciu Miasta Cieszyn, na którego przychylność zawsze możemy liczyć – podkreślał dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Sławomir Machała, dodając - Partnerstwo ma charakter trwały i dzięki niemu udało się zrealizować wiele wartościowych inicjatyw i projektów muzycznych w przeszłości. Warto wspomnieć o wspólnie organizowanym przez PSM i Miasto Cieszyn oraz Starostwo Powiatowe Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym, Konkursie Muzyki Kameralnej, który był muzyczną inauguracją obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, a także koncercie upamiętniającym rocznicę 120. urodzin cieszyńskiego kompozytora Viktora Ullmanna.

Organizatorzy wiosennego koncertu w tym roku zadbali również o modyfikację formuły. Z całą pewnością kwietniowy koncert był pełen artystycznych wrażeń oraz inspiracji.

- Staramy się podczas każdego koncertu wprowadzać nowości, które swoją atrakcyjnością przyciągną uwagę widza, ale też niezmiennie zapewnią najwyższy poziom wykonawczy i artystyczny występu – mówił dyrektor.

I tak też było, występy artystów wzbudziły prawdziwy zachwyt widowni, gromkie brawa i słowa uznania. 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter