Już po raz drugi uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie zawitali do cieszyńskiego Ratusza, by w gabinecie Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury, usiąść przy wspólnym stole i podzielić się z gospodarzem miasta treścią swoich ulubionych książek. Oczywiście nie mogło zabraknąć również opowieści o szkolnych sukcesach i przygodach.

- W ubiegłym roku wizyta towarzyszyła akcji czytelniczej w naszej szkole, organizowanej z okazji Dnia Dziecka. W tym roku wybraliśmy termin w pierwszej połowie maja, ponieważ właśnie wtedy przypada Międzynarodowy Tydzień Bibliotek, który zakończył się w dzień wizyty u pana burmistrza - wyjaśnia Joanna Kulesza, nauczycielka języka polskiego w SP2.

Tym razem uczniowie czytali „Czerwonego Kapturka”. Wybór książkowej pozycji nie był jednak przypadkowy, 16 maja bowiem przypadła 351. rocznica śmierci autora, a w tym roku obchodzimy także 390. rocznicę jego urodzin.

Wizyta dzieci była również okazją do tego, by porozmawiać o historii cieszyńskiego Ratusza, a nawet zasiąść przy biurku i w fotelu burmistrza. Tego dnia nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku i zwiedzania Sali Sesyjnej.Czy się podobało? – To był wspaniały dzień – mówią jednym głosem młodzi mieszkańcy Cieszyna.


Tekst BSK
fot. mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter