To już siódmy raz, kiedy artyści polskiej estrady muzycznej wyśpiewują marzenia dla podopiecznych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Co roku w czasie muzycznego wydarzenia Hala Widowiskowo-Sportowa w Cieszynie pęka w szwach, nie inaczej było również i tym razem.

Zespół Pectus, czyli bracia Tomasz, Marek, Mateusz oraz Maciej Szczepanik przyciągnęli nad Olzę setki fanów zespołu, wcześniej jednak serca publiczności zdołali rozpalić podopieczni ZPSWR, występem tradycyjnie już przygotowanym przez Izabelę Tymich ze szkoły tańca „PeDeBe”.

Można powiedzieć, że to wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarze imprez kulturalnych w Cieszynie. Jedna i niezmienna idea z każdą edycją przybiera na sile i łączy, coraz więcej ofiarnych serc. Wszystko po t, by zebrać jak największą kwotę podczas koncertu, który jak zawsze ściąga do Cieszyna gwiazdy dużego formatu.

W minionych latach na scenie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie gościły już takie gwiazdy, jak Kamil Bednarek, Feel, Golec Uorkiestra, Zakopower, Enej czy IRA. Tym razem publiczność bawiła się przy przebojach Zespołu Pectus pochodzących z ich najnowszego krążka „Akustycznie”. Przeboje „Barcelona”, „Oceany” czy „Jeden moment” zostały zaśpiewane w bardziej intymnym i nastrojowym tonie.

Tylko w ubiegłym roku dzięki koncertowi udało się pozyskać blisko 21 tys. złotych, za które zakupiono sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych placówki. Szczytną ideę kolejny raz poparł Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura oraz Starosta Cieszyński Janusz Król, obejmując wydarzenie honorowym patronatem.


Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter