Ulicami Cieszyna po raz szósty przejdzie Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny. Tysiące uczestników, rodzinna atmosfera, wspólny cel - tak każdego roku wyglądają w Polce Marsze dla Życia i Rodziny.

Wspólnota Matek w modlitwie MIRIAM i Wspólnota Mężczyzn w modlitwie NIKODEM zapraszają na 6 Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się niedzielę 10 czerwca. Szósty Marsz odbędzie się o godz. 12.00 Mszą św. w Kościele św. Marii Magdaleny, a następnie po przejściu na Rynek o 13:30, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie i wspólny polonez. W tym roku gościem marszu będzie Pan Marek Jurek - marszałek, europoseł. Tradycyjnie już, w ramach marszu na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Boromeuszek odbędzie się także piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci.

Głównym koordynatorem Marszu w Polsce jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W Cieszynie organizacją zajęła się, jak w latach ubiegłych Wspólnota "Nikodem - mężczyźni w modlitwie", której liderem jest Bertrand Bisch, działacz pro-life, lider wspólnoty "Nikodem" Mężczyźni w Modlitwie. Razem ze Wspólnotą Nikodem wydarzenie organizuje również działająca przy Parafii św. Marii Magdaleny Wspólnota Matek w Modlitwie "MIRIAM".

- 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wspaniała okazja by podziękować wszystkim rodzinom, które przez wszystkie te lata budowały jej siłę i pomyślność. Dziś wiemy, że to dzięki rodzinie, Polska przetrwała czas w którym nie było jej na mapie. To właśnie w rodzinie przetrwał język, kultura, miłość do Ojczyzny oraz mocna wiara w Boga... Dziś Niepodległa Rzeczpospolita Polska również potrzebuje silnych rodzin dlatego w niedzielę 10 czerwca 2018r. chcemy radośnie przemaszerować ulicami Cieszyna by pokazać, że szczęśliwa rodzina to bezpieczna i silna Polska - piszą w zaproszeniu "Mężczyźni w Modlitwie" ze Wspólnoty NIKODEM.

Tegoroczny program marszu:

godz. 12:00 Msza Św. w parafii pw. Świętej Marii Magdaleny;

godz. 13:00 - 13:30 zbiórka na Rynku;

13:30 - 14:00 Przywitanie gości, przemówienia okolicznościowe, wspólny Polonez;

14:00 start Marszu - przejdziemy ul. Głęboką, Zamkową, dr J. Michejdy, J. Kochanowskiego, Górny Rynek, Wyższa Brama;

15:00 Rodzinny piknik na dzidzińcu Klasztoru Sióstr Boromeuszek;

15:00 Konferencja Marszałka Marka Jurka.


(Plakat 6 Marszu dla Życia i Rodziny. Mat/pras)

Gorąco zachęcamy do udziału!

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter