4 czerwca w Teatrze i. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się inauguracja XI Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą. Wydarzenie poprowadził znany wszystkim Mariusz „Maryjusz” Kałamaga- satyryk, prezenter, konferansjer, ale przede wszystkim artysta kabaretowy i współzałożyciel kabaretu Łowcy.B. Oficjalnego otwarcia dokonał Ryszard Macura Burmistrz Miasta Cieszyna, zapraszając wszystkie dzieci do odwiedzania cieszyńskich bibliotek.

O tym dlaczego warto czytać opowiedziała dzieciom Ewa Katruszak, Prezes Fundacji Cele Českočtedětem, bliźniaczej organizacji Fundacji Cała Polska czyta dzieciom, która działa po stronie czeskiej. Tego dnia nie mogło zabraknąć na scenie również Izabeli Kuli, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

W tym dniu cieszyńscy artyści ze szkoły tańca PeDeBe prowadzonej przez Fundacje „Ster” Izabeli Tymich, zarówno ci dorośli, jak i dzieci, porwali widzów w kosmos, aby pokazać, że czytać może każdy i… dosłownie wszędzie.

Kolejne dni Festiwalu to spotkania autorskie ze znakomitymi pisarzami dla dzieci m.in. z Pawłem Beręsewiczem, Zuzanną Orlińską i Rafałem Witkiem.


Tekst i foto: BSK

 

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter