/fot. mat.pras/


Pod koniec maja w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie odbyła się już VII. edycja konkursu językowego pod nazwą. „POKAŻ SWÓJ JĘZYK”. Zmagania konkursowe skierowane zostały do uczniów trzecich klas gimnazjów Powiatu Cieszyńskiego. W tym roku roku w zmaganiach językowych wzięło udział 19 uczniów. Uczniowie mieli do wykonania 8 zadań w zakresie języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

Zakres tematyczny obejmował ogólną wiedzę dotyczącą krajów, takich jak: Anglia, Francja, Niemcy. Startujący musieli również wykazać się umiejętnościami gramatyczno-leksykalnymi z ekonomii, handlu, informatyki, gastronomii, reklamy, turystyki. Uczniowie rywalizowali "bawiąc się językami" - układali puzzle, rozwiązywali krzyżówki, składali połówki zwrotów, układali dialogi i odpowiadali na pytania quizowe w aplikacji Quizizz.

Jak co roku uczniowie Katolickiego Gimnazjum w Cieszynie stanęli na zwycięskim podium zdobywając I i II miejsce z j. francuskiego - Maria Franek i Julia Lont – oraz I i II miejsce z j. niemieckiego – Jan Orzechowski i Paulina Kubielas. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Cieszyński. 

Gratulujemy.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter