5 grudnia, w Szkole Podstawowej im.Trzech Braci w Hażlachu, podczas III Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego "OTO NARODZIŁ SIĘ WAM ZBAWICIEL", w cudowną atmosferę nadchodzących świąt wprowadziły zebranych gości dzieci - reprezentanci 8 szkół z terenu gmin: Dębowiec, Hażlach, Zebrzydowice.

„OTO NARODZIŁ SIĘ WAM ZBAWICIEL” - to międzygminny świąteczny konkurs recytatorski, w którym udział biorą uczniowie klas I-III ze Szkół Podstawowych Gmin: Dębowiec, Hażlach, Zebrzydowice. W tym roku odbyła się już trzecia edycja tego wydarzenia, który tak jak w latach ubiegłych wymagał od uczestników m.in. przygotowania literackiego. Inicjatywa konkursu powstała w gronie katechetek - Pani Magdaleny Hutyra oraz Pani Grażyny Szymala, które od samego początku czuwają nad jego przebiegiem. Dziecięce recytacje zostały poprzedzone występem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego „Trema”.

Jak w latach poprzednich tematem wybieranych przez uczestników utworów jest Boże Narodzenie w jego chrześcijańskim wymiarze. W konkursie nie chodzi tak naprawdę o miejsce w rankingu tylko przede wszystkim, o kultywowanie tradycji chrześcijańskich i wspólną integrację uczniów z różnych placówek i miejscowości.

- Niezmienny pozostał klimat wydarzenia - przedświąteczny, jednocześnie radosny i podniosły. Podobnie jak w roku poprzednim, na konkursowe zaproszenie odpowiedziało 8 szkół z gminy Hażlach, Zebrzydowice i Dębowiec. To cieszy - ponieważ pokazuje, że konkurs cieszy cię sympatią zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli współpracujących z nami szkół. Kilkoro uczestników było u nas już po raz kolejny. Myślę, że udział w tym wydarzeniu to dla dzieci piękne przygotowanie do duchowego przeżywania świąt Bożego Narodzenia - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Magdalena Hutyra, katechetka.

Podczas tej edycji w skład Jury weszli: Magdalena Kotońska - polonistka i bibliotekarka, Patrycja Grzybek – polonistka, współorganizatorka powiatowych konkursów recytatorskich, ks. Karol Mozor - proboszcz parafii św. Jana Nepomucyna w Pogwizdowie. Po długich obradach Jury przyznało nagrody:

I miesjsce: Maja Trzaskalik
II miejsce: Zofia Trzos
III miejsce: Arkadiusz Serwotka

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Gaszczyk
Jakub Trzos

Poniżej pełna lista uczestników.

Adam Borkowski (Powszechna Szkoła Podstawowa w Rudniku)
Arkadiusz Serwotka, Maja Trzaskalik (SP w Zebrzydowicach)
Barbara Kolondra, Maja Grypińska (SP w Hażlachu)
Maja Szewczyk, Julia Ciemała (SP w Kończycach Wielkich)
Natalia Zawada, Noemi Cendrowska (SP w Zamarskach)
Zofia Trzos, Jakub Trzos (SP w Dębowcu, filia w Iskrzyczynie)
Estera Żwak, Emilia Foltyn (SP w Dębowcu, filia w Ogrodzonej)
Patrycja Janicka, Aleksandra Gaszczyk (SP w Kaczycach)

P.Staroń
Foto: Szkoła Podstawowa im. Trzech Braci w Hażlachu
Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter