W niedzielę Chrztu Pańskiego kończącej okres najpiękniejszych świąt, Bożego Narodzenia, pełnych miłości, zgody i ciepła rodzinnego, msze święte w kościele Salwatorianów pw. NMP Królowej Polski  w Bielsku Białej zostały wzbogacone w radosne kolędowanie.

Na ten dzień zaproszono do wspólnej modlitwy bardzo zasłużony chór mieszany „Echo” z Bielska-Białej. Pięknym barwnym śpiewem, z wielką radością świętowano przyjęcie chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie, który był początkiem chrztu chrześcijańskiego. Uczestniczący w mszach św. jak też po nich, mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki  m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Do szopy hej pasterze”, Święty, święty”, „W żłobie  leży”, „Ach ubogi”, „Jezu malusieńki”, „Pasterze mili”, „Przystąpmy do szopy”, „Cicha noc”, „Adeste Fideles”.

Do śpiewu kolęd włączyli się też wierni. To jedna z najmilszych świątecznych tradycji – wspólny śpiew kolęd pełnych ciepła i miłości, w pięknie udekorowanej świątyni, podkreślający poczucie wspólnoty, bliskości, wspólnej drogi. Taką magiczną atmosferę wytworzyli artyści chóru „Echo” działającego przy DK „Włókniarzy”, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 100 lecia jego powstania. Osiąga on, w w kategorii chórów mieszanych, wysokie notowania, uzyskuje liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach, konkursach krajowych i międzynarodowych. Ma bogaty repertuar a wśród nich utwory religijne, świeckie, z różnych epok kompozytorów polskich i zagranicznych, melodie ludowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

Wspólny śpiew to nasza pasja zaznacza Teresa Adamus – kierownik artystyczny i dyrygent chóru „Echo” i dodaje „udział w występach chóru w kościele to dla nas duże przeżycie artystyczne, ale przede wszystkim  duchowe, sprawia nam  wielką radość. Jesteśmy chórem amatorskim, ale mamy bardzo bogaty repertuar m.in kolęd i te prezentujemy podczas Mszy Św. parafianom w kościele. Wszystko to wcześniej opracowujemy i doskonalimy na próbach, aby wypadło jak najlepiej i podobało się słuchaczom. Kandydatów do chóru chętnie przyjmiemy”.

Za wzruszenia i głębokie przeżycia wierni parafii NMPKP dziękują artystom.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter