To tematy przewijające się w pracach malarskich krakowskiego artysty Roberta Bubla zaprezentowane na wystawie w Galerii Bielskiej BWA.

Wystawa łączy dwa najnowsze cykle malarskie artysty. Pierwszy to: „Królestwo” - poświęcony wątkom osobistym oraz drugi zatytułowany „Spokojne dni, spokojne noce” to obrazy, których tematyka, wbrew tytułowi, odnosi się do nieustannego poczucia zagrożenia towarzyszącego naszym czasom.  Moim celem było wzbudzenie emocjonalnej reakcji widza wobec zagrożeń pojawiających się w naszej cywilizacji przynoszących utratę nie tylko pojedynczej osoby czy przedmiotów a nawet przeszłości - wyjaśniał artysta.

Agata Smalcerz – dyrektor Galerii Bielskiej BWA, tak opisuje jego twórczość :„malarstwo Roberta Bubla to ekspresja i gwałtowny ruch pędzla, ograniczona paleta barwna, z przewagą błękitów oraz czerni i bieli, czasem przerywana ostrym akcentem czerwieni lub ciepłej ochry”. Te i inne ciekawe aspekty w swojej twórczości i warsztatu artystycznego omówił  artysta Robert Bubel na spotkaniu dla seniorów pt. „Sztuka w moim życiu”  15 lutego br. połączonym ze zwiedzeniem wystawy.

W ciekawy sposób poprowadziła je Beata Zamlewska-Pałyga.Robert Bubel jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest autorem wystaw indywidualnych, m.in. „Okruchy lustra” w galeriach:  Fundacji 4 Style w Krakowie, „Spojrzenia”,  Zofia Weiss Gallery w Krakowie, „Magazyn cudów” w Galerii ZPAP Pro Arte w Zielonej Górze (2017), Galerie Sandhofer w Salzburgu w Austrii (2016). Był uczestnikiem wystawy 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA. Uzyskał nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy (2016) i wyróżnienie Pisma Artystycznego „Format” w 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 w Galerii Bielskiej BWA.

Wystawa Roberta Bubla w Galerii Bielskiej BWA, będzie czynna do 25 lutego, warto ją zobaczyć. Spotkania dla seniorów „Sztuka w moim życiu” prowadzone przez Galerię Bielską BWA odbywają się raz w miesiącu. Przybliżają w atrakcyjny i przystępny sposób, starszej generacji, twórczość artystów wystawianą w Galerii. Organizatorzy zapraszają.


Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omyliński

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter