23 maja, o godz. 18.00 w liceum katolickim Klub Inteligencji Katolickiej w Cieszynie serdecznie zaprasza na pierwszą debatę pt. "Ponad granicami: Kobieta w społeczeństwie - kobieta w Kościele".

W debacie udział wezmą prof. Katarzyna Olbrycht oraz Pani Agnieszka Lamek – Kochanowska. Prof.

Pani Katarzyna Olbrycht jest pedagogiem, związanym z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie. Zainteresowania Pani profesor oscylują wokół zagadnień związanych z edukacją kulturalną oraz edukacją aksjologiczną i wychowaniem personalistycznym.

Pani Agnieszka Lamek - Kochanowska jest antropolożką kultury. Związana z lewicową Partią Razem od początku jej istnienia, w partii działa na rzecz równouprawnienia kobiet i dyskryminowanych grup, a także wzmocnienia usług publicznych. Aktywnie działa w bielskich strukturach Razem, także na terenie Cieszyna, zbierając podpisy pod petycjami czy współorganizując bielski Czarny Protest. W imieniu Razem składała do Rady Miejskiej miasta Bielska - Białej petycje m.in. o powołanie Rady Miejskiej Kobiet czy o podpisanie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Gorąco zachęcamy do udziału!