Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, którego celem jest promocja cieszyńskiego przeglądu filmowego oraz Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

- Głównym celem imprezy jest promocja, wspieranie i prezentacja najbardziej wartościowych zjawisk i tendencji w polskim i czeskim kinie. Dlatego też zabieramy w podróż ze sobą bardzo dobre filmy, które odniosły spory sukces od momentu premiery i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności 18. edycji Kina na Granicy. Poprzez wizytę w większych polskich i czeskich miastach chcemy także poszerzyć grono odbiorców Kina na Granicy i zaprosić ich do wizyty w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie – wyjaśniają organizatorzy Kina na Granicy w Drodze.

Kino na Granicy w Drodze zatrzyma się w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, a także w Ostrawie, Karwinie, Brnie, Ołomuńcu i w Pradze. W programie polskiej trasy przedpremierowa projekcja filmów „Ja, Olga Hepnarova”, „Opieka domowa” oraz miniwykład prelekcja Jacka Dziduszko o nowym kinie czeskim. Z kolei w ramach czeskiego tournée Kina na Granicy pokażemy filmy „Moje córki krowy” oraz „Mów mi Marianna”, które nie znalazły się jeszcze w czeskiej dystrybucji, a zatem będzie to niebywała gratka dla fanów polskiego kina. Wstęp do polskich filmów zrobi Petr Vlček.

Kino na Granicy rozpocznie swoją podróż 4 października w Ostrawie, a skończy 28 października w Katowiceach. Szczegółowe informacje na temat Kina na Granicy w Drodze znajdują się na stronie www.kinonagranicy.pl.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerami projektu są miasta: Cieszyn i Czeski Cieszyn.

KnG