Każdego roku Cieszyn odwiedza tysiące turystów z różnych zakątków Polski i zagranicy. Zabytkowe miasto, poza wieloma atrakcjami, posiada także wiele ciekawych zabytków. W Cieszynie znajduje się jedno z najstarszych muzeów w Europie - Muzeum Śląska Cieszyńskiego czy Studnia Trzech Braci - nawiązująca do legendy o powstaniu miasta w 810 r. Dogodna lokalizacja, urokliwe miejsca - miasto o każdej porze roku tętni życiem. 

Drogi Turysto. Jeśli planujesz niebawem odwiedzić nasze miasto, warto zaznajomić się z aplikacją mobilną Cieszyn Tesin 4Mobile. Zwiedzanie miasta można z pewnością zaplanować samemu ale warto wiedzieć, że istnieje także specjalna aplikacja Cieszyn Tesin 4Mobile. Dzięki aplikacji nie tylko dowiemy się gdzie leżą najciekawsze malownicze zakątki Cieszyna, ale także jesteśmy informowani na bieżąco o nadchodzących wydarzeniach. Znajdziemy tutaj m.in. informacje o atrakcjach turystycznych oraz o obiektach 6 tras spacerowych obu miast. Masz ochotę na obiad? nic prostszego, aplikacja odszuka najbliższą w twoim zasięgu restaurację. Potrzebujesz skorzystać z bankomatu lub wykupić lekarstwa? aplikacja pokaże dostępne apteki i bankomaty. Jednym z wielu udogodnień jest to, że dzięki tej aplikacji wybierając się do Cieszyna nie musimy już zabierać ze sobą mapy. Aplikacja dostępna jest aż w pięciu wersjach językowych. Mobilny przewodnik może bardzo ułatwić nam poruszanie się po mieście. Aplikacja stanowi mobilny przewodnik turystyczny.

W naszym regionie powstaje wiele takich aplikacji, które z powodzeniem zastępują tradycyjne papierowe mapy. Przewodnik powstał w ramach projektu INFO TESSIN II, realizowanego przez Urząd Miejski w Cieszynie i Urząd Miejski w Czeskim Cieszynie. Od samego początku głównym celem, była promocja turystycznych walorów obu miast przy pomocy nowoczesnego narzędzia, współpracującego z GPS na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, OIS, Windows Mobile.

Aplikację możemy pobrać zupełnie za darmo TUTAJ

Film promocyjny dostępny jest na stronie:

www.visitCieszyn.com

Patryk Staroń