W piątek, 13 października, w kościele pw. św. Marii Magdaleny odbędzie się pierwsze nabożeństwo Fatimskie, połączone z poświęceniem figury Matki Bożej Fatimskiej i procesją dookoła Rynku miasta.  Figurę świętej Matki Bożej przywieźli i ufundowali pielgrzymi z parafii, którzy pod przewodnictwem ks. Bartosza Łacka pielgrzymowali w tym roku do Fatimy. Mszy św., będzie przewodniczył biskup Roman Pindel, który dokona poświęcenia figury. Uroczystości rozpoczną modlitwą różańcową o godzinie 17:00, a po niej nastąpi Msza św., i procesja na Rynek. Więcej o pielgrzymce do Fatimy oraz figurce Matki Bożej Fatimskiej można przeczytać tutaj: Fatimska Pani Pielgrzymująca


(Figura Matki Boskiej Fatimskiej ufundowana przez parafian podczas pielgrzymki do Fatimy. Fot. Patryk Staroń)

Wierni proszeni są o przyniesienie na nabożeństwo świec, z którymi przejdą na Rynek podczas procesji. Nabożeństwa fatimskie będą odprawiane w kościele, w każdy 13 dzień miesiąca, od maja do października 2018 roku. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości i włączenia się do wspólnej modlitwy.

W 1917 roku od 13 maja do 13 października, dzieciom z Fatimy ukazała się Matka Boska, która w trakcie objawień przekazała młodzieńcom trzy tajemnice fatimskie. Tajemnice stanowią dla nas wezwania, które Maryja kieruje do ludzkości. Jedną z trzech osób, którym ukazała się Matka Boska, jest zmarła w 2005 roku karmelitanka s. Łucja dos Santos.

Tekst i foto: Patryk Staroń