Dobro zawsze powraca, kiedy nie patrzysz na korzyści materialne, lecz na to, by z dobroci serca pomagać innym, na pewno się nie rozczarujesz. Wiedzą o tym najlepiej młodzi autorzy projektu „Aktywuj Dobro”, którym już nie po raz pierwszy udało się pozyskać do współpracy i „zarazić dobrem” kolejnych artystów. Wszyscy, którzy spędzili sobotni wieczór w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie, nie mogli się czuć zawiedzeni.

W emocjonującą muzyczną podróż przez życie i twórczość legendarnego zespołu Pink Floyd zabrał widownię pochodzący z Cieszyna wokalista Norman Power wraz z grupą Another Pink Floyd. To jedno z tych wydarzeń w Cieszynie, na które warto było przyjść, nie tylko ze względu na znakomity występ, ale przede wszystkim na cel, jaki przyświecał organizatorom koncertu charytatywnego.

Wcześniej Centrum Opieki Dziennej dla Chorych Dzieci „Świetlikowo” oraz Hospicjum „Otwarte Drzwi” w Skoczowie, tym razem organizatorzy koncertu postanowili wesprzeć działalność Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie, które realizuję w Bażanowicach budowę ośrodka „Ekozofia Niepełnosprawnych”.

Aktywuj Dobro to projekt społeczno-kulturalny stowarzyszenia SPOT oparty o działania charytatywne. SPOT, Stowarzyszenie Pozytywnych Oddziaływań Twórczych, ma na celu szerzenie kultury i sztuki w regionie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia.

- Wierzymy, że dobro jest w nas, jest absolutnie w każdym. Aktywować - znaczy nie tylko odnaleźć w sobie to źródło, to oczywiście jest pierwszym i istotnym punktem, jednak kolejny krok to uzewnętrznianie tego, dzielenie się dobrem. Wierzymy, że dostaliśmy wszystkie potrzebne narzędzia, aby pomagać sobie nawzajem. Każdy z nas jest inny, ma inne talenty i dzięki temu możemy zmieniać świat. Wierzymy, że zmiana zaczyna się u podstaw, w naszym lokalnym środowisku, ale tak naprawdę wszystko zaczyna się w sercu… Naszą inspiracją jest miłość, miłość Boga do człowieka. Pomagając innym często widzimy ból i cierpienie, nie chcemy stać i patrzeć bezczynnie na to - przekonują współautorzy projektu Mery Jabłońska i Symeon Czepczor.
K. Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter