Na terenie kampusów uniwersyteckich pojawią się elektryczne samochody.

Oprócz dostępnych na kampusach uniwersyteckich samochodów, pojawią się również oczywiście stacje ładowania. Samochody wraz ze stacjami znajdą swoje miejsce w Cieszynie, Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu.

Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie i przyda się nie tylko mieszkańcom, ale również turystom i społeczności akademickiej. Samochody elektryczne na wypożyczenie istnieją już od dawna w wielu dużych miastach Polski, a teraz nadszedł czas na Cieszyn.

Wypożyczenie samochodów będzie odbywało się z poziomu aplikacji mobilnej, którą każdy będzie mógł zainstalować na swoim smartfonie. Cena wypożyczenia zależy od ilości czasu, w ciągu którego będziemy korzystać z pojazdów.

Mimo wszystko okazuje się, że wypożyczenie wcale nie jest tak drogie, jak mogłoby się niektórym wydawać - szczególnie, że w Cieszynie nie narzekamy na tak duże korki, które spotkać można w Katowicach, Warszawie czy chociażby Gdańsku.

- Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki nawiązanej w tym roku współpracy uczelni z firmą GreenGoo sp. z o.o. – lokalnym operatorem car-sharingu oraz operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych - informuje nas strona Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Inwestycja została już zrealizowana w Chorzowie - teraz czekamy na inne miasta, w których niedługo powinny zagościć samochody elektryczne wraz ze stacjami ładowania.

Dla wszystkich, którzy liczyli na to, że będą mieli możliwość jazdy Teslą - do użytku zostały oddane jedynie samochody marki BMW.

Zdjęcie: Uniwersytet Śląski w Katowicach
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter