7 września mieszkańcy Gminy Skoczów świętowali podwójnie. W Skoczowie odbyły się 12. Ekumeniczne Dożynki Gminne, którym w tym roku towarzyszyły 17. Regionalne Dni Rybactwa.

O godzinie 15:00 z Placu na Starym Targu ulicami miasta na skoczowski Rynek wyruszył barwny korowód, któremu towarzyszyła i uroczyście przygrywała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na rynku odbył się obrzęd dożynkowy,  podczas którego - mieszkańcy gminy, wspólnie z władzami miasta w tym z Burmistrzem Skoczowa Panem Mirosławem Sitko na czele, oraz przedstawicielami władz samorządowych podziękowali za tegoroczne zbiory.

Warto dodać, że jeszcze przed południem na rynku odbywały się Mistrzostwa w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla uczniów szkół gastronomicznych. Natomiast późnym popołudniem, na ogromnej patelni, kucharze z Beskidzkiego Klubu Kulinarnego przygotowywali smaczną niespodziankę, którą każdy mógł później skosztować.

W trakcie uroczystości nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz pysznego jedzenia. Królowały pyszne kołacze, zaś na stoiskach regionalnych była możliwość zakupu m.in. pamiątek związanych z gminą Skoczów.

Organizatorami dożynek byli: Urząd Miejski w Skoczowie, Sołectwa gminy Skoczów, Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, Parafia Rzymskokatolicka śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Skoczowie.

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter