We wtorek w przestrzeniach Galerii Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "W Przejściu” przy ul. Błogockiej w Cieszynie otwarto wystawę autorską fotografii Renaty Zięby zatytułowaną "Szlakiem Mojego Życia" - członka Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz PTTK Klubu Fotograficznego „Start”. 

Choć zawodowo realizuje się w innym kierunku, to właśnie fotografia stała się jej życiową pasją. Równie mocno, co aparat kocha góry. Te dwie pasję doskonale ze sobą łączy podczas wielogodzinnych górskich wędrówek. Doświadczenie i wprawne oko pozwala uchwycić zjawiskowość i piękno chwili, które zatrzymuje w swoim obiektywie na dłużej. Wystawę tworzy ponad dwadzieścia zdjęć, które powstały podczas tegorocznych wypraw w Tatry. Wykonane o różnych porach roku odsłaniają piękno i wielobarwność krajobrazu, którą możemy właśnie podziwiać.

- Chodzenie po górach jest dla mnie formą relaksu, uciekam od bieżących spraw i oczyszczam umysł. Mam wtedy czas na chwilę refleksji i dostrzeżenie piękna otaczającej mnie przyrody. Tatry mają w sobie coś wyjątkowego. Możemy je podziwiać ze szczytów, mając tą świadomość, że jesteśmy bliżej Pana Boga. Tą wystawę dedykuję osobom, które z jakichś powodom nie mogą wyjść na górskie szlaki i podziwiać ich piękna ze szczytów - mówi Renata Zięba.

Wystawa zagości w Galerii „W Przejściu” do połowy listopada.

Foto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter