Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Podróże za 5 zł”. Tym razem wielka gratka czeka na osoby, które interesują się tematyką katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

26 kwietnia 1986 roku rozdziela historię ukraińskiego Polesia na dwa okresy, przed awarią i poawarii. Po godzinie 1:23:45 tego dnia, dla setek tysięcy ludzi życie całkowicie zmieniło swój dotychczasowy bieg. O tym usłyszymy podczas prelekcji Borysa Tynki – pierwszego Polaka, który ma uprawnienia do oprowadzania grup turystycznych po czarnobylskiej strefie wykluczenia.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 października o godzinie 17:00 w Domu Narodowym z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Liczba uczestników będzie ograniczona do 75 osób. Podczas spotkania będą obowiązywać obostrzenia, zgodnie z rozporządzeniami aktualnymi na dzień wydarzenia. Bilety w cenie 5 zł są dostępne od 6 października na stronie www.domnarodowy.pl oraz w ograniczonej ilości przy wejściu na salę bezpośrednio przed wydarzeniem, jeżeli nie zostaną wyprzedane wcześniej.

mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter