„Kościół to nie jest firma czy korporacja. To jest dzieło, którego fundamentem, twórcą i głową jest sam Bóg” – zwraca uwagę w medytacji na 3. Niedzielę Zwykłą, 22 stycznia 2023 r., ks. Marek Studenski. Duchowny podkreśla, że Bóg może sobie pozwolić na to, „by wybrać to, co kruche, żeby w tym jeszcze bardziej wyraźnie objawić swoją chwałę”. Wskazuje na liczne doświadczenia, dowodzące, że wybrane przez Boga „kruche” dzieła często pomagają budować Boże królestwo.

„Prosta sytuacja, z biegu w codziennym życiu, tak jak ci apostołowie – jedni łowili ryby, inni naprawiali sieci. W biegu Jezus ich powołuje, idą za Nim. Tak działa Bóg. Działa tu i teraz, w szarej rzeczywistości. Bardzo często wybiera to, co słabe i kruche. Pan Bóg może wejść w twój smutek, może wejść w twoją chorobę, może wejść w twoje lęki, to, co teraz przeżywasz i powołać cię do swojego dzieła. On jest mistrzem wybierania tego, co słabe i kruche. To jest niesamowite” – zaznacza kapłan.

ZOBACZ


Na koniec zachęca do zapoznania się z najnowszym odcinkiem serii Dopowiedzeń. Księża Mateusz i Piotr kontynuują swoje rozważania na temat encykliki papieża Franciszka „Lumen Fidei”.

(Diecezja Bielsko-Żywiecka)


 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter