Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.  W dekanacie cieszyńskim trwają zapisy na to wyjątkowe wydarzenie. Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży, jak co roku organizuje Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Wyjazd z Cieszyna odbędzie się 2 czerwca (piątek), o godzinie 22:00 z Placu Wolności. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisywać się można u ks. Grzegorza Pasternaka i na specjalnej liście w zakrystii Parafii pw. św. Marii Magdaleny. Przy zapisach pobierana jest zaliczka w wysokości 40 zł.

3 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się 21. spotkanie Lednica 2000 pod hasłem "Idź i kochaj". Od kiedy pierwsze spotkanie na Lednickich polach odbyło się w 1997 roku, od tamtej pory młodzi ludzie regularnie co roku, przybywają na Pola Lednickie. W tym roku młodzież z całej Polski wyruszy do Lednicy po raz 21, aby przeżywać obecność Chrystusa.

- Kochani, nie może Was i Waszych bliskich zabraknąć na _XXI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Prosimy, przekażcie nasze zaproszenie dalej, weźcie ze sobą rodzeństwo, przyjaciół, znajomych. W ten sposób będziecie już teraz stawali się _„Idź i kochaj!” - pisze w zaproszeniu do młodych o. Wojciech Prus OP, Duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000

Hasło tegorocznego spotkania nawiązuje do motywów życia i nadziei. Ma ono być zaproszeniem do spotkania się z ludźmi, bycia z ludźmi: z tymi których kochamy i z tymi, do których niekoniecznie jest nam po drodze. Jak każdego roku spotkaniu będą towarzyszyć symbol. Dzięki prostym gestom  przedmiotom, uczestnicy mają możliwość lepszego zrozumienia treści naszej wiary. I tak w tym roku każdy uczestnik otrzyma: puzzle lednickie, różaniec, świecę. Puzzle lednickie mają służyć realnemu spotkaniu - złączone ze sobą dwa puzzle stworzą symbole i hasło tegorocznej Lednicy. Różaniec dla młodych ma być towarzyszem  drogi, który będzie  podtrzymywać gorący entuzjazm budowania wspólnoty z innymi. Świeca to symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary.

Gorąco zachęcamy do dzielenia się tą informacją z innymi i zapraszamy, do zapisywania się na to spotkanie u ks. Grzegorza lub w zakrystii parafii św. Marii Magdaleny.

P.Staroń
fot. mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter