Miłość jest pięknym uczuciem. Prawdopodobnie najpiękniejszym z jakim przyjdzie nam się spotkać w naszym życiu.

Myślę, że ciężko jest żyć bez miłości. Nie wyobrażam sobie nie kochać innych ludzi. Wydaje mi się, że byłabym wtedy bardzo nieszczęśliwa, smutna i przede wszystkim samotna. Na szczęście mam możliwość otaczać się osobami, za które gotowa jestem oddać swoje życie. Jest to przede wszystkim rodzina. Szczególnie rodzice, których bardzo szanuję, którzy zawsze przy mnie byli, zawsze pomagali w kryzysowych sytuacjach i zawsze wspierali. Wiem, że mogę na nich liczyć i choćbym była bardzo daleko od domu, to mam świadomość, że w każdej chwili dnia i nocy mogę zadzwonić z każdym problemem. Mama nauczyła mnie tego, że potrafię mówić o swoich uczuciach i nie wstydzić się ich. Tata z kolei nauczył mnie, że czasem ważniejsze od słów są czyny i bardziej od „kocham Cię” liczy się to, co robimy, żeby okazać innym, że tak jest. Przyjaciele, których znam od wielu lat i których kocham, nauczyli mnie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Pokazali, że czasem ważniejsze od naszych spraw są sprawy bliskich osób. Udowodnili, że wystarczy krótka wiadomość, by zaraz zjawili się u mnie, nadstawiając swoje ramię, w które mogę się wypłakać. Świadomość, że jest się kochanym, jest najlepsza na świecie.

Przygotowałam dzisiaj 10 pięknych cytatów o miłości, które dadzą nam do myślenia.

1. „Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po porostu nic wspólnego.”

~ Emily Jane Brontë

2. „Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać.

Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić.

Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać.

Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz.”

~ William Shakespeare

3. „To w porządku kochać kogoś bez wzajemności, dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje.”

~ Cassandra Clare

4. „Nigdy nie kocha się za bardzo.”

~ Éric-Emmanuel Schmitt

5. „Złam mi serce. Złam je tysiąc razy, jeśli zechcesz. Możesz z nim zrobić, co chcesz, bo należy do ciebie. [...] Będę cię kochał do ostatniego tchnienia. Każde uderzenie mojego serca jest twoje.[...].”

~ Kiera Cass

6. „W miłości nigdy nie jest za późno na drugą szansę.”

~ Nicholas Sparks

7. „Samotność to obejmowanie kogoś, kogo kochasz. Gdy wiesz, że nigdy więcej nie obejmiesz go znowu.”

~ Kami Garcia

8. „Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się – znaczy: nigdy nie zaczęło się. Gdyby prawdziwie się zaczęło – nie skończyłoby się. Skończyło się, bo nie zaczęło się. Cokolwiek prawdziwie się zaczyna – nigdy się nie kończy.”

~ Edward Stachura

9. „Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym.”

~ Paulo Coelho

10. „Nie uważam, że wszyscy powinni mieć oboje oczu, nie chorować i tak dalej, ale każdy powinien przeżyć prawdziwą miłość, a ona powinna trwać przynajmniej do końca jego życia.”

~ John Green

/JK/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter