Nad Olzą ruszyło najbardziej wyczekiwane wydarzenie kulturalne. Święto Trzech Braci to wydarzenie, które nie tylko przyciąga do serca miasta wielu turystów i mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, ale również łączy mieszkańców obu brzegów Olzy. Przez trzy dni w roku Cieszyn przedzielony niegdyś granicą staje się jednym miastem wspólnej historii i kultury. Na tą jedną chwilę symboliczny klucz do bram miasta włodarze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna przekazali dyrektorom ośrodków kultury. Najbliższe więc dni zapowiadają się pod znakiem gorącej, emocjonującej zabawy i to nie tylko za sprawą tropikalnych upałów.

Tradycyjnie wspólne świętowanie rozpoczął uformowany korowód, który spod cieszyńskiego Ratusza ruszył w stronę mostu „Przyjaźni” na Olzie, gdzie przedstawiciele miasta spotkali się z władzami Czeskiego Cieszyna. Uroczyste otwarcie 29 odsłony tej imprezy odbyło się na cieszyńskim Rynku. Tuż po nim sceną zawładnęły pierwsze z tegorocznych gwiazd - Margaret, a później Grubson.

Tegoroczny program wypełniają koncert, występy kabaretów, zabawy oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Nowością jest druga, nieco mniejsza scena zlokalizowana na Starym Targu, tam program obfitować będzie w wydarzenia kierowane do młodej publiczności.

Równie interesująco zapowiadają się kolejne dni wspólnej zabawy. W sobotę od godz. 17.30, na scenie pojawią się Ramolsi, zaś wieczór zdominuje koncert zespołu Wanda i Banda (19.30). Sobotnie koncerty zakończy występ grupy o mocnym brzmieniu - Nocny Kochanek (21.30). Niedziela upłynie publiczności na wesoło, a to za sprawą Kabaretu pod Wyrwigroszem, tuż po nim program zdominują miasta partnerskie Cieszyna. O godz. 19.30 wystąpi grupa The Postman, a o godz. 21.00 na zakończenie zaśpiewa Mateusz Mijal.
Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter