https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/dominika-wyroba-z-wisly-malej/?fbclid=IwAR39H2PK-ftAB9DW_8_mMgkSAqT7i3BbfUWONNctmrRQfLx1U_CLlcLlPkA


Dominika Wyroba jest wesołą 7-latką, która przeszła już w swoim życiu bardzo wiele. Początkiem maja 2014 roku u dziewczynki zdiagnozowano nowotwór złośliwy – Neuroblastoma w czwartym stopniu zaawansowania z przerzutami do kości i szpiku kostnego. Dominika przeszła 9 cykli agresywnej chemioterapii, operację usunięcia guza, megachemioterapię i autonomiczny przeszczep szpiku oraz terapię przeciwciałami anty-GD2, która odbyła się w Greifswaldzie. Następnie miała terapię 13-cis-RA. Prawie całe leczenie przeszła w Niemczech, gdzie później odbywały się co 3-4 miesiące badania kontrolne.

W lipcu 2018 roku dziewczynka miała kolejne badania kontrolne, na których stwierdzono wznowę choroby – NEUROBLASTOMA powróciła w czwartym stopniu zaawansowania. Dominika przeszła kolejną bardzo poważną operację usunięcia guza, a następnie znów ciężką chemioterapię. Aktualnie jest po megachemioterapii i haplo transplantacji komórek macierzystych. Nastąpiły niestety komplikacje i stwierdzono odrzucenie przeszczepu. Dziewczynka musiała przejść kolejną megachemioterapię i drugą haplo transplantację komórek macierzystych. Dawcami komórek macierzystych dla dziewczynki byli rodzice. Dominika przeszła radioterapię oraz terapię przeciwciałami anty-GD2.

Niestety, pomimo ciężkiego i wyniszczającego organizm leczenia w 2019 roku stwierdzono drugą wznowę. Neuroblastoma nie odpuszcza, ale rodzice Dominiki również się nie poddają. W poszukiwaniu najlepszego leczenia rozesłali jej wyniki do wielu klinik na całym świecie.

Do tej pory całe leczenie dziewczynka przechodziła w niemieckiej klinice i bardzo tęskni za swoją rodziną, domem, koleżankami i przedszkolem. Dominika bardzo lubi grać w piłkę nożną. Uwielbia także układać klocki lego friends oraz tańczyć, śpiewać, rysować, grać w różne gry.

Koszty związane z chorobą dziewczynki, częste dojazdy do szpitala czy przyjazdy do Polski są bardzo kosztowne. Po zakończonym leczeniu dziewczynkę czekają częste badania kontrolne. Większość badań rodzice będą musieli robić prywatnie, co wiąże się z dużymi kosztami.

Zachęcamy Państwa do wsparcia procesu leczenia i rehabilitacji dziewczynki. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Dominiki oraz do podzielenia się swoim 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 11.10.2019

 

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
70 1050 0099 6781 1000 1000 0395
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Dominika Wyroba”
źródło informacji: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/dominika-wyroba-z-wisly-malej/?fbclid=IwAR3cF677sF2bhK575FM3_VfDkZdPV_4NAC2hbIU7g927ULg05xDmpGDTf7w

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter