Od kilku dni mieszkańcy miasta Cieszyna mogą zauważyć zwiększoną ilość patroli Straży Miejskiej na mieście. Ale to nie wszystko - bo od zeszłego tygodnia strażnicy również patrolują miasto wspólnie z funkcjonariuszami Policji.

To odpowiedź na nowe regulacje prawne, które mówią, że od czwartku (02.04) straże miejskie oraz gminne zostały poddane nadzorowi policji. Policja będzie koordynowała pracę patrolową tych formacji.

Podczas wspólnych patroli z Policją, strażnicy sprawdzają miejsca gromadzenia się ludzi, komunikację miejską, place zabaw, parkingi, okolice sklepów itp. Wspólne patrole oraz działania funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, odbywają się w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa Sars CoV-2. W efekcie, prowadzone działania związane z nakazami, zakazami i obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej Covid-19.

Jak wyglądały działania strażników z Policją w ostatnim czasie? Poniżej przedstawiamy tylko przykładowe interwencje podsumowujące miniony weekend. 5 kwietnia na Al. Piastowskiej wspólny patrol legitymował osoby przebywające na kołach czasu, w związku z rozporządzeniem o zakazie przemieszczania. Osoby pouczono i nakazano opuścić miejsce.

Z kolei w rejonie ul. Bielskiej patrol mieszany podejmował działania w ramach legitymowania, odnośnie poruszania i przemieszczania się osób. W chwili podejmowanej interwencji osoby te nie zachowywały prawidłowej odległości w czasie przemieszczania się. Osoby pouczono i przypomniano o zachowaniu prawidłowej odległości.

Wspólne patrole funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji będą patrolować miasto do odwołania.

P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter