Coraz częściej w naszym kraju dochodzi do profanacji miejsc kultu religijnego. Godne pożałowania incydenty nie omijają również regionu Śląska Cieszyńskiego. Z soboty na niedzielę na drzwiach kościoła rzymskokatolickiego pw. św. Michała Archanioła w Goleszowie pojawiły się satanistyczne symbole i napisy.

W nocy nieznany sprawca dopuścił się aktu wandalizmu na głównych drzwiach wejściowych do świątyni pozostawiając po sobie gorszące napisy i znaki. -Ta sytuacja nie powinna się zdarzyć, jesteśmy tym faktem zbulwersowani i jest nam przykro, że w naszej miejscowości doszło do takiego incydentu - mówią mieszkańcy Goleszowa.

Dziś za pośrednictwem strony fb do sprawy odniosła się Sylwia Cieślar wójt Gminy Goleszów, która potępia takie zachowanie. - Chciałabym jasno zaznaczyć, iż jako wójt gminy stanowczo potępiam tego typu działania i w miarę możliwości dołożę wszelkich starań, by sprawca lub sprawcy tego działania zostali schwytani i ukarani. Nasza gmina jest przykładem wielokulturowej i wielowyznaniowej społeczności, w której nie ma miejsca na tego typu działania – czytamy w zamieszczonym wpisie. Sprawę wyjaśnia policja.

Tekst Krzysztof Telma
Foto/str fb Sylwia Cieślar wójt Gminy Goleszów
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter