W sobotę na parkingu obok budynku Starostwa Powiatowego grupa wolontariuszy prowadziła zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla pacjentów z koronawirusem przebywających na oddziale Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia i decyzja o przewiezieniu ich na oddział zakaźny sprawia, że wielu z nich trafia tam bez zaopatrzenia w najpotrzebniejsze rzeczy.

Akcje zorganizowało Krwiodawstwo PCK Cieszyn. Wystawione wózki tuż obok jednego z lokalnych marketów szybko wypełniały się potrzebnymi produktami. Po raz kolejny wolontariusze mogli liczyć na życzliwość i wsparcie odwiedzających placówkę handlową klientów.

– Można powiedzieć, że akcja cieszy się powodzeniem. Przyjmujemy najczęściej wodę mineralną, bo mogą ją spożywać wszyscy pacjenci, również z cukrzycą. Chorym zaleca się także pić więcej wody. Zbieramy również środki czystości, bo niektórzy pacjenci zostali zabrani z domu, a rodzina pozostaje na kwarantannie. Aby nie pozostawiać ich samym sobie postanowiliśmy wyjść z taką akcją – wyjaśnia Tomasz Piwocha z PCK.

To nad Olzą pierwsza, ale nie ostatnia taka akcja. Wolontariusze już planują kolejną zbiórkę, która odbędzie się 5 grudnia przed sklepami Biedronka.

– Będziemy przy ul. Kolejowej i Wiejskiej. To będzie już czas przedświątecznych zakupów. Chcemy zebrane produkty przekazać wychodzącym ze szpitala pacjentom, aby nie musieli zaczynać od zakupów w sklepie. Osoba potrzebująca otrzyma od nas paczkę z produktami pierwszej potrzeby -
dodaje Tomasz Piwocha.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter