Rok 2021 jest z ustanowienia papieża Franciszka Rokiem św. Józefa, Oblubieńca NMP. Obchody tego roku rozpoczną się w piątek, 19 marca w kościele św. Józefa w Bielsku-Białej.

O godz. 13.00. Bp. Roman Pindel odprawi uroczystą Eucharystię na rozpoczęcie diecezjalnych obchodów.

 Rokiem św. Józefa, który potrwa przez następne 12 miesięcy związany jest dar specjalnych Odpustów” – ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

- Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu - tymi słowami Papież Franciszek opisał św. Józefa. List apostolski „Patris corde – Z ojcowskim sercem", opublikowano z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego.

Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.

W kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie tego dnia odbędą się Msze św., o godz. 6.30, 8.00, 15.00, 18.00.

Od tego dnia w kościele będzie odmawiana nowenna modlitewna o świętość i ochronę życia. Tekst nowenny można zobaczyć na stronie parafii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach.

Tekst i foto: P.StarońPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter