Jak poinformował Zarząd Województwa Śląskiego została podjęta decyzja o wprowadzeniu oferty specjalnej na przejazdy pociągami Spółki Koleje Śląskie Sp. z o. o. dla Honorowych Dawców Krwi posiadających tytuł „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

To wyróżnienie nadawane jest przez Ministra Zdrowia, po oddaniu co najmniej 20 litrów krwi.

- Dla osób, które oddały ponad 20 litrów krwi jest to niemałe wyróżnienie i gratyfikacja przez Koleje Śląskie i Polski Czerwony Krzyż. Działania osób, które oddają krew mają na celu ratowanie zdrowia i życia ludzi, którzy bez tego cennego daru nie mogliby liczyć na poprawę zdrowia - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Tomasz Piwocha członek zarządu Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej.

Ulgi dla krwiodawców wchodzą w życie od 1 lipca 2022 r. i będą obowiązywać do 31 grudnia 2022 r. W ramach tej oferty wprowadzone zostaną dla upoważnionych krwiodawców zryczałtowane opłaty za bilety: - dobowy sieciowy w cenie – 1 złoty, - miesięczny sieciowy imienny w cenie 10 złotych

- Myślę, że transport kolejowy jest bardzo ekologiczny w naszym rejonie powiatu cieszyńskiego i bielskiego, a to bardzo ważne aby Koleje Śląskie i honorowi krwiodawcy mogli się wspierać w działaniach. Otwarcie tych linii z pewnością uprzyjemni nam możliwość poruszania się po województwie - dodaje Tomasz Piwocha.

Tekst: P.Staroń
Foto: Tomasz Piwocha/PCK Cieszyn
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter