(Kościół Św. Krzyża z ul. Szersznika w Cieszynie. Fot. P.Staroń)

Franciszkanie z Klasztoru Braci Mniejszych w Cieszynie poinformowali na początku listopada, że w ramach pomocy osobom ubogim i bezdomnym, w ich klasztorze planują ustawienie tzw. "lodówki społecznej", w której mieszkańcy mogliby dzielić się żywnością z osobami potrzEbującymi.

Wiadomo już, że inicjatywa się udała i od dnia 18 listopada przy furcie klasztornej ustawiona została lodówka społeczna.

- Na wzór “Jadłodzielni” i podobnych inicjatyw w innych miastach, celem tego miejsca jest pomoc osobom ubogim oraz zapobieganie marnowaniu się żywności. Codziennie od 7.00 do 21.00 można tam przynosić produkty żywnościowe, którymi chcemy podzielić się z innymi. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy oraz rozpowszechnienie wśród znajomych i rodzin w Cieszynie - czytamy na stronie Klasztoru Braci Mniejszych.

Do lodówki można włożyć żywność, która jest świeża i nie przekroczyła terminu ważności określonego na opakowaniu, produkty suche: kasze, ryże, makarony, mąki, cukry, ciastka (w nieuszkodzonych opakowaniach), produkty w opakowaniach zamkniętych typu konserwy, słoiki, próżniowe itp., sery, jogurty, twarogi w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, zapakowane pieczywo i inne wyroby piekarnicze, warzywa i owoce.

P.Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter