Blisko 1,9 tys. zł udało się zebrać podczas Koncertu Charytatywnego dla cierpiących na nowotwory, będących pod opieką Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Niedzielny Koncert Kolęd, jaki odbył się w Kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Cieszynie przyciągnął wielu mieszkańców miasta, którzy nie tylko mieli ochotę spędzić popołudnie w towarzystwie śpiewu i muzyki górali beskidzkich, ale również wesprzeć działania i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze z cieszyńskiego Hospicjum.

To już tradycja, że wraz z nadejściem Nowego Roku członkowie Koła nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz pracownicy Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty zapraszają na koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy. Tradycyjne kolędy, pastorałki i popularne kolędy polskie w wykonaniu Estrady Regionalnej "Równica" z Ustronia, Kapeli "Wałasi" z Istebnej oraz Chóru Męskiego "Gorol" z Jabłonkowa zrobiły na publiczności niemałe wrażenie i jeszcze na długo zostaną w pamięci słuchaczy. Wzorem ubiegłych lat
wydarzenie poprowadziła Łucja Dusek-Francuz.

Hospicjum domowe od lat niesie pomoc medyczną, psychologiczną i duchową -nie tylko chorym cierpiącym na nowotwory, ale także ich rodzinom oraz dzieciom osieroconym. "W Biblii możemy przeczytać, że jest czas rodzenia i czas umierania. Czas wschodu i zachodu i my w Hospicjum widzimy to każdego dnia. Czasem jest tak, że osoby sprawne i pełne energii choroba pokonuje w kilka miesięcy… Ta nasza posługa hospicyjna jest niezwykle cenna na rzecz lokalnej społeczności, w której działamy od 1998 roku. Chcę zapewnić, że naszą posługę wobec cierpiących na nowotwory chcemy pełnić i będziemy pełnić, tak długo jak nam Pan Bóg pozwoli"- zapewnia Dorota Kania Prezes Hospicjum.

foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter