13 stycznia na cieszyńskim Rynku, wraz z godziną 14.00 rozpoczęło się wydarzenie, które w Cieszynie gości już po raz czwarty. Mowa oczywiście o „Polonezie na Rynku”, którego inicjatorem jest Barbara Romanowska, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego.

Uczniowie klas maturalnych do wspólnego tańca zaprosili Burmistrza Miasta, Ryszarda Macurę oraz pracowników Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców i mieszkańców miasta.

Uczestników tradycyjnie powitała zaangażowana w przedsięwzięciu od samego początku Barbara Romanowska. – Młodzież przygotowania do studniówki rozpoczęła dwa tygodnie temu. Ćwiczy regularnie na sali gimnastycznej, dzisiaj przyszła pora, by w czwartej edycji „Poloneza na Rynku” stanąć wśród tak wielu osób i odbyć generalną próbę poloneza – mówi organizatorka wydarzenia.

Czas pokazuje, że wydarzenie z każdym rokiem przybiera na sile, chętnych do wspólnego tańca nie brakuje. Po części oficjalnej przyszedł również moment w którym do tańca zaproszeni zostali mieszkańcy. Zabawa była przednia, kto nie był niech pamięta, za rok znowu Cieszyn zatańczy poloneza.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Miasta życzył maturzystom sukcesów, dziękując również mieszkańcom za obecność na cieszyńskim rynku.

Barbara Stelmach-KubaszczykPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter