W Skoczowie ruszył Festiwal Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra. To niezwykłe zjawisko muzyczne przyciąga zarówno lokalną społeczność, jak i miłośników muzyki i sztuki sakralnej z różnych części kraju. Organizowane od 27 lat przedsięwzięcie duchowo-artystyczne przypomina wydarzenia z 22 maja 1995 roku, kiedy przybył do Skoczowa papież Jan Paweł II i na wzgórzu Kaplicówka przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za dar kanonizacji Jana Sarkandra.

Przez najbliższe dwa dni uczestnicy Festiwalu mogą liczyć na wiele okazji do refleksji, duchowego wzbogacenia i doświadczenia mistycznego piękna. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” wypełnia muzyka, poezja, sztuka oraz popołudnia filmowe. Festiwalowi towarzyszy także wystawa „25 lat Musica Sacra z muzyką i sztuką”.

- Jak każde duże przedsięwzięcie składa się z wielu działań i wydarzeń, które jak Pan Bóg da będziemy kontynuować, ku pamięci największego wydarzenia w historii tego miasta z 1995 roku. Z dumą muszę powiedzieć, że Festiwal Musica Sacra jest największym i chyba najstarszym na tym terenie wydarzeniem ekumenicznym – podkreślał w czasie otwarcia Andrzej Bacza prezes stowarzyszenia "Musica Sacra". 

W sobotę w Muzeum Sarkandrowskim w Skoczowie otwarto wystawę malarstwa i rysunku „Życie jest piękne” Joanny Lennert. Skoczowska artystka, przyjaźń ze sztalugą rozpoczęła ponad 30 lat temu. Malarka posługuje się różnymi technikami, w którym wykorzystuje kontrasty, światłocienie i ostre kolory. Jak podkreśla artystka - bliskie jej sercu jest malarstwo impresjonistyczne oraz secesyjne. Artystyczne spotkanie wzbogaciła poezja Edyty Hanslik z Cieszyna.