W dniu 2 czerwca br., w nawiązaniu do międzynarodowych obchodów Dnia Matki i Dziecka, Biblioteka Miejska w Cieszynie będzie organizatorem uroczystej inauguracji X jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą, która odbędzie się w Teatrze im. A. Mickiewicza. Celem przedsięwzięcia jest promowanie głośnego czytania dzieciom i rodzinnego spędzania czasu wolnego. Stąd też na imprezę w Teatrze zapraszamy dzieci wraz z rodzicem lub opiekunem.

W programie przewidujemy: występ Sceny Lalek Teatru „Bajka” z Czeskiego Cieszyna, występ polsko-czeskiej amatorskiej grupy teatralnej pt. „Lokomotywa”, spotkania z pisarzami, bajkowymi postaciami i upominki dla milusińskich z okazji ich święta.

Atrakcji nie zabraknie również w kolejnych dniach trwania Festiwalu, podczas których zapraszamy uczniów szkół podstawowych na spotkania autorskie m.in. z Łukaszem Wierzbickim, Ewą Stadtmülller, Agnieszką Frączak, warsztaty ilustratorskie i literackie, a rodziców wraz dziećmi zapraszamy do bibliotecznej pieczary i wzięcia udziału w rodzinnej grze przygodowej w stylu Escape the room (z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 8520710).
Cieszyńskie święto czytania organizowane przez Bibliotekę uzyskało wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stąd też wstęp dla widzów do Teatru i dla uczestników pozostałych wydarzeń kulturalnych będzie bezpłatny! Bilety na imprezę będzie można odbierać w kasie Teatru im. A. Mickiewicza od 17 maja br. Liczba miejsc ograniczona.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom! Wszystkich rodziców chętnych do czytania swoim dzieciom wraz ze swoimi pociechami zapraszamy w dniu 2 czerwca br. na godz. 17.00 do Teatru im. A. Mickiewicza na wielkie święto czytania!


PATRONAT HONOROWY: Starosta Cieszyński, Burmistrz Miasta Cieszyna, Burmistrz Czeskiego Cieszyna

ORGANIZATORZY: Biblioteki Miejskie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie

PARTNERZY: Powiat Cieszyński, Miasto Cieszyn, Miasto Czeski Cieszyn

SPONSORZY: Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o., GASCONTROL POLSKA Sp. z o.o., Hotel Liburnia, Kaufland Sklep w Cieszynie, Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o., Dream Park Ochaby, Centrum Helen Doron.

plakat org.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter