NIE STÓJCIE W MIEJSCU
CZYTAJCIE Z NAMI
WSZYSCY JESTEŚMY
PRZECHODNIAMI !!!
 
Poranna akcja bibliotekarzy w dniu 4 września br. „Tapujemy na chodniku” zakończona sukcesem! Zapraszamy do czytania fragmentów wierszy znanych i cenionych poetów: Jana Kubisza, Emilii Michalskiej, Henryka Jasiczka, Beaty Sabath, Ruty Lissowskiej, którzy swoje piękne strofy tworzyli z miłości do Ziemi Cieszyńskiej, swojej „Małej Ojczyzny”.Celem akcji jest zbliżenie poezji do ludzi w środowisku miejskim.

Skrzyżowanie ulic Głębokiej, Olszaka i Sejmowej to swoiste „zagłębie książki” w Cieszynie. Na obszarze niecałych 200 m2 działają 3 księgarnie (MoleMole – dawny Matras, BookBook - dawna Piastowska oraz Księgarnia św. Jacka), Biblioteka Miejska, Antykwariat oraz Kawiarnia Literacka „Kornel i Przyjaciele”. Stąd umieszczenie cytatów znanych lokalnych poetów na tym właśnie wycinku naszego miasta ma być atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale równocześnie ma przybliżać czytelnikom,klientom i gościom kawiarni literackiej asortyment usług tej dzielnicy Cieszyna.

Tapowanie z gotowych szablonów fragmentów poezji o tematyce patriotycznej jest częścią projektu „Cieszyńska jesień w barwach biało-czerwonych”, który uzyskał wsparcie finansowe Narodowego Centrum Kultury i wpisuje się w Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Cieszynie.
 
BM

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter