W sobotę po raz kolejny mieszkańcy okolic bawili się podczas dorocznego "Świynta Dziedziny" w Zamarskach. To jedno z tych wydarzeń, które łączy i angażuje całą lokalną społeczność. Jak zawsze program wypełniły występy, pokazy i wspólna zabawa, jednak w tym roku wydarzenie kulturalne miało nieco inny wymiar, bo podczas lokalnego święta dokonano oficjalnego otwarcia nowej sceny w parku. 

Blisko siedem lat temu ruszyły prace związane z budową Zamarskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego, miejsca które będzie scalać lokalną społeczność. Pięć lat temu dokonano uroczystego otwarcia parku, a dziś mieszkańcy mogą się cieszyć z kolejnego i wykonanego wspólnymi siłami przedsięwzięcia.

- To miejsce budują społecznicy i dzięki nim możemy tutaj dzisiaj być i co roku się bawić. Budowali młodsi i starsi, dzieci i młodzież. Te piękne kwiaty, trawniki i całe otoczenie to ich praca, a dzisiaj kolejne marzenie się nam spełnia. To jest nasza duma Zamarsk - podkreślał Klaudiusz Zawada sołtys Zamarsk, dziękując jednocześnie wszystkim mieszkańcom.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali samorządowcy z gminy Hażlach oraz osoby zaangażowane w projekt, po oficjalnej części przyszedł czas na program artystyczny. Przed publicznością  wystąpił m.in. Zespół Regionalny "Wielkokończanie", a chwilę wcześniej zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zamarskach oraz Polskiej Szkoły Podstawowej w Karwinie.

Foto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter