W średniowieczu zdominowane przez potęgę Piastów cieszyńskich, którzy wybudowali zamek. W późniejszych czasach przez panowanie Habsburgów, za których wzniesiono pałac i park. Obecnie miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, jak i samych mieszkańców Cieszyna. Wzgórze Zamkowe zachwyca o każdej porze roku!

Na Wzgórzu Zamkowym znajduje się wiele ciekawych obiektów, m.in. takie jak chociażby sam zamek, czy rotunda z XI wieku znana z tego, że widnieje na banknocie 20-złotowym. Warto dodać, że zwiedzający mają możliwość własnoręcznego otwarcia rotundy dawnym kluczem. Klucz można pobrać w pobliskiej Wieży Piastowskiej, na którą również można wejść na samą górę stromymi schodami. A widoki na górze są po prostu nie do opisania!

Wzgórze Zamkowe warto odwiedzić przez cały rok, ale jesienią prezentuje się wyjątkowo wspaniale, kiedy wszystko dookoła zasypane jest przepięknymi kolorowymi liśćmi. Jesień jest najbardziej kolorową porą roku, a ubrane w kolory jesieni Wzgórze Zamkowe właśnie teraz najbardziej emanuje swoim pięknem.

Tekst i fotografie: P. Staroń


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter