13 listopada na cieszyńskim Rynku odbędzie się 10. edycja akcji "Oddaj krew - idź na mecz". Będzie to jubileuszowa akcja jednej z największych zbiórek krwi organizowanych na Podbeskidziu.

Podczas akcji przez 9 lat wspólnie udało się zebrać aż 307 litrów krwi. Warto dodać, że każdy, kto tego dnia odda na cieszyńskim Rynku, otrzyma w ramach podziękowań KARNET na wiosenne mecze TS Podbeskidzie Bielsko-Biała! W trakcie akcji będzie można także spotkać się z piłkarzami klubu oraz odebrać zestaw atrakcyjnych upominków

Akcja odbędzie się przy współudziale oddziału Polskiego Czerwonym Krzyża w Cieszynie.

- Akcję organizuje Klub TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i ma na celu m.in. popularyzowanie dwóch dyscyplin: dyscypliny oddawania krwi oraz piłki nożnej. Jako oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie mocno popieramy i współorganizujemy tę inicjatywę. Myślę, że przyniesie to fajny efekt i każdy, kto w tym dniu odda krew, może liczyć na upominek, a dodatkowo otrzyma bilet na mecz. Gorąco wszystkich zapraszamy tego dnia na cieszyński Rynek - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Tomasz Piwocha, w-ce prezes cieszyńskiego oddziału PCK.

Warto dodać, że honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Cieszyna Pani Gabriela Staszkiewicz.

P.Staroń
Fot: mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter