W sobotę na cieszyńskim Rynku ruszył Jarmark Św. Mikołaja. Mimo, iż do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, z każdym kolejnym dniem coraz częściej będziemy dostrzegać więcej pojawiających się wokół nas świątecznych akcentów.

Już od piątku mieszkańcy Czeskiego Cieszyna mogą podziwiać, tuż obok Ratusza okazałą żywą choinkę. Niebawem blisko 13 metrowe, żywe drzewko stanie się również ozdobą cieszyńskiego Rynku.  Zmiany dosięgły także kiermasz handlowy, będzie większy, bardziej okazały i rozszerzony o dodatkowe atrakcję. W tym roku rolę organizatora kiermaszu przejął Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”, co wróży moc dodatkowych atrakcji. W programie znalazły się koncerty, pokazy, występy, a nawet spektakl. To wszystko na scenie, która pojawi się na płycie Rynku w czasie dwóch specjalnych, przedświątecznych weekendów.

„Weekend Świątecznych Niespodzianek” to także dodatkowe stoiska handlowe, w tym roku ten najstarszy kiermasz świąteczny na Śląsku Cieszyński zostanie rozbudowany do ponad 70 stoisk. Taka ilość wystawców i zróżnicowanie asortymentu, z pewnością będzie miłą niespodzianką dla klientów szukających nietuzinkowych drobiazgów.

Warto również pojawić się na mieście w dniu 6 grudnia. O godz 18,30 przewidziane jest uroczyste rozświetlenie choinki z udziałem kapeli góralskiej Torka. To wydarzenie poprzedzi w tym sezonie Cieszyński Orszak Świętego Mikołaja, który wyruszy ze Wzgórza Zamkowego, tuż po Mszy św. Roratniej odprawionej w Rotundzie Św. Mikołaja. Miasto wraca do kultywowania starej tradycji, kiedy to rodzina książęca udawała się ze Wzgórza Zamkowego wraz z całym orszakiem na cieszyński Rynek, by rozświetlić choinkę.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter