Razem zawsze możemy więcej. Dowodem na to jest "Odi Sed Amo" – czyli taneczny spektakl o miłości, który na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie pokazał siłę dobrego. Całkowita kwota ze sprzedaży biletów została przeznaczona na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu. Ośrodka, który obecnie liczy 73 niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie chłopców.

Dzieci, choć otoczone troskliwą opieką, często wymagają dodatkowej rehabilitacji, która wspomaga ich rozwój, stąd pomysł na szczytny cel… i piękną, wzruszającą opowieść okraszoną wspaniałą muzyką, choreografią i towarzystwem pięknych strojów.

"Odi Sed Amo" to spektakl charytatywny, który jest przygotowywany przez miłośników teatru oraz folkloru. Skupia on młodzież i studentów z Cieszyna, Bielska, Katowic i Żor. Kierownikiem muzycznym jest Emilia Głombica, choreografią zajmuje się Mateusz Zawada, reżyserią Natalia Piekarek, a scenografią Joanna Zahradnik.

O czym opowiada taneczny spektakl? – o miłości, która walczy z nienawiścią dwóch na pozór podobnych rodzin.

- Akcja spektaklu zaczyna się na polanie, gdzie para zakochanych bierze ślub. Idealnie zaczęty dzień niszczy sprzeczka rodzin młodej pary, które patrzą na świat z innych perspektyw. Młoda para w trosce o swoich gości, godzi dwa skłócone rody. Drugi akt zatytułowany “poprawiny” zaczyna się bardzo leniwie, jednak spokojny czas przerywają listy, który są adresowane do wszystkich mężczyzn w wiosce – czytamy przesłanie sztuki, która z prawdziwym uznaniem spotkała się w miniony piątek (4 listopada) prezentując na scenie przed publicznością i zamieniając marzenie o pięknym celu w rzeczywistość.

tekst: Barbara Stelmach-Kubaszczyk
foto: Mariusz Jaszczurowski

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter