Wielkimi krokami zbliża się 43. edycja Cieszyńskiego Festiwalu Jazzowego, a wraz z nią muzyka na żywo, która zabrzmi po obu stronach Olzy. Od 14-19 listopada Cieszyn pełen będzie muzyki, a muzyka wypełniona będzie po brzegi kolorami. A wszystko za sprawą wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz naszego miasta – mianowicie Cieszyńskiego Festiwalu Jazzowego.

Już dzisiaj do uczestniczenia w koncertach zachęca Adam Cieślar z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”.

- 17 listopada zapraszamy na Pasimito plays Kid Wydarzenie bez precedensu ! Muzyka na żywo będzie ilustrować projekcję filmu „Brzdąc" Charlie Chaplina. Dzień później zabrzmi Kinga Głyk Quartet. 19 letnia – jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół. Zabrzmi również Jazz Dinos w składzie: Natalia Bukowska – wokal, Joachim Trembaczowski – fortepian, Tadeusz Toman – kontrabas, Michał Kasztura – gitara, Jerzy Pustelnik – perkusja – informują organizatorzy Festiwalu, który ma już ponad czterdziestoletnią tradycję i wciąż potwierdza fakt, że muzyka łączy ludzi i brzmi zawsze ponad podziałami geograficznymi i społecznymi.

Zobacz co przygotował COK w Cieszynie:

17.11, godz. 20.00
Pasimito plays Kid Wydarzenie bez precedensu ! Muzyka na żywo będzie ilustrować projekcję filmu „Brzdąc" Charlie Chaplina.
bilety – 20 zł do nabycia w COK

Zespół PASIMITO to kreatywna fuzja wielu gatunków muzyki połączonych jazzową improwizacją i energią współczesnej muzyki rockowej. Muzycy zespołu nie stawiają sobie żadnych granic, ciągle poszukując nowych dróg. Pasimito z wielka pasją tworzy muzykę do klasyków kina niemego, filmów takich jak: „Pancernik Potiomkin", „Upiór w operze", „Burza nad Azją", „Generał", „Nanook z północy". Właśnie w takiej roli usłyszymy zespół na koncercie w Cieszynie. Pasimito zilustruje własną muzyką jeden z najsłynniejszych filmów kina niemego ¬„Brzdąc" Charlesa Chaplina. Grupa wystąpi w składzie: Michał Sosna ¬(sax), Patryk Zdebik ¬(sax), Paweł Stawarz ¬(malletKAT), Jan Mitoraj ¬(gitara), Jacek Stobiecki ¬(bass), Przemysław Lechowicz ¬ (perkusja)

18.11, godz. 18.00
Kinga Głyk Quartet, Jazz Dinos
bilety – 30 zł do nabycia w COK


KINGA GŁYK – Stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu „Rejestracja". Mimo swojego młodego wieku muzykowała już z takimi artystami jak: Junior Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Arek Skolik, Paweł Tomaszewski, Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel i wielu innych.Światowej sławy pianista Adam Makowicz powiedział o niej: „Jej muzyczne zdolności już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu". W 2015 w ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: „NOWA NADZIEJA" , „GITARA BASOWA" oraz „ODKRYCIE ROKU" W lutym 2016 Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE pt: „Happy Birthday". www.kingaglyk.pl

JAZZ DINOS
Muzyka jazzowa i film zaczęły się splatać w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to zaczęły powstawać filmy dźwiękowe i ich twórcy mogli sięgnąć do prawie dwudziestoletniego już dorobku jazzu. Jednym z pierwszych był film „Śpiewak Jazzbandu". Trudno wymienić wszystkie filmy w których wykorzystano muzykę jazzową ale z pewnością warto wspomnieć filmy Woody Allena czy polskie filmy Romana Polańskiego. Zdecydowaliśmy się sięgnąć do filmów polskich i zagranicznych, tych znanych i zapomnianych i na nowo wykonać mniej lub bardziej znane utwory, które mają w sobie pierwiastek jazzu bądź posiadają to coś co pozwala na ich jazzowe interpretacje. I nie szkodzi, że utwory te zostały już wielokrotnie zagrane ponieważ i tak za każdym razem wykonujemy je inaczej – jak to w jazzie.
Skład zespołu: Natalia Bukowska – wokal, Joachim Trembaczowski – fortepian,
Tadeusz Toman – kontrabas, Michał Kasztura – gitara, Jerzy Pustelnik – perkusja

fot. plakat org.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter