Biblioteka Miejska w Cieszynie rusza z projektem "Książka od podszewki - dobre rozmowy o literaturze", to pierwszy w naszej placówce cykl spotkań online do którego udało nam się zaprosić wspaniałych gości - Michała Nogasia (redaktor Gazety Wyborczej i radia Nowy Świat), Monikę Sznajderman (właścicielkę wydawnictwa Czarne), Agnieszkę Jucewicz-Kwaśniewską (redaktorkę Wysokich Obcasów), Justynę Czechowską (tłumaczkę literatury szwedzkiej) i Marię Dek (ilustratorkę).


Punktem wyjścia do naszego projektu była myśl, że o ile znamy kulisy pracy autorek i autorów, o tyle praca redaktorów, tłumaczy, ilustratorów, wydawców i dziennikarzy zajmujących się literaturą, jest dla nas zagadką, a przecież ich rola jest nie do przecenienia. Spotkania poprowadzą Martyna Szczepaniak-Woźnikowska (tłumaczka), Ilona Majewska (koordynatorka projektu), Natalia Kałuża (animatorka kultury związana z Krytyką Polityczną), Anna Mojżyszek (etnografka z "Opowiadamy o świecie"), Marcin Mońka (dziennikarz).

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 września, kolejne na początku października (grafik spotkań na grafice w załączeniu maila).

Spotkania będą odbywać się na platformie clickmeeting, aby wziąć w nich udział należy się zarejestrować - link do spotkań na wydarzeniu fb "Książka od podszewki". W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura w sieci.

mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter