„Nad wodą i w wodzie” - to tytuł i zarazem myśl przewodnia wystawy fotograficznej, autorstwa Renaty Zięby. Fotografie można podziwiać w w Galerii na piętrze w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Przypomnijmy Renata Zięba jest członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoim fotograficznym talentem dzieliła się z nami już nie jeden raz, prezentując prace niezwykle ciekawe i ambitne, zachwycając ujęciem i formą, wcale nie taką oczywistą.

Wartym zauważenia jest również fakt, że członkowie CTF kontynuują bogate tradycje sztuki fotografii, na co dzień jednak nie stroniąc od korzystania z najnowszych zdobyczy techniki.  Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne regularnie prezentuje twórczość swoich członków dzięki posiadaniu własnej Galerii Jednego Zdjęcia, która znajduje się w oknie Domu Narodowego w Cieszynie, a od października 2011 roku również Galerii CTF mieszczącej się w Starostwie Powiatowym w Cieszynie. Od lat kontynuowana jest także wystawa „Prezentacje CTF”, która podsumowuje kolejny rok artystyczny wszystkich aktualnych członków stowarzyszenia.

- Ważną działalnością wystawienniczą Towarzystwa była Galeria CTF w Księgarni Piastowskiej. Tutaj w latach 2003-2007zorganizowano 25 wystaw fotograficznych. Autorami wystaw byli członkowie CTF oraz zaprzyjaźnieni koledzy z Zaolziańskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Karwina i Fotoklubu Jabłonków. Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne prezentuje także zdjęcia w oknie Domu Narodowego w Rynku (tu znajduje się siedziba CTF) w postaci Galerii Jednego Zdjęcia. Istotną i bardzo spektakularną płaszczyzną (aczkolwiek krótkotrwałą) dla cieszyńskiej fotografii była niewątpliwie Galeria Starówka, która zaistniała w 2007 roku. Była ona efektem współpracy Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Zaolziańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Dzięki uprzejmości właścicieli Restauracji „Clubu Starówka” w Cieszynie CTF zorganizował 3 wystawy wystawy fotograficzne - czytamy w historii CTF. 

W grudniu zachęcamy do odwiedzenia Galerii mieszczącej się w Starostwie Powiatowym w Cieszynie -  prezentującej znane nam miejsca, tym razem jednak ukazane w innej płaszczyźnie, bo „Nad wodą i w wodzie”. Ich autorem przypominamy jest Renata Zięba.

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter